Unity – počátky

Poslední dobou osciluju mezi céčkem (a jeho různými verzemi a klony) a Javou a furt nejsem schopný si vybrat, čím se zabývat spíš. Na céčku oceňuju větší univerzálnost, ale na Javě zase rychlejší učící křivku. A jo, uvědomuju si, že céčko není univerzálnější Javy, neb druhé jmenované je nejrozšířenější.

Ale jak se poohlížím i po nové kariéře, tak zvažuju data a programování. Na data má víc frameworků Java. Což teda srozumitelnosti látky nepomáhá. Ale vedle toho mě prostě baví, když věci dělají, co jim řeknu. A navíc mě zajímá virtuální realita a mobilní vývoj. Tak jsem si začal pohrávat s myšlenkou rozšířit si znalosti Javy. Což jsem sice začal realizovat, ale furt ve mně zůstává ten céčkař. Zatímco ZŠ jsem strávil v Basicu a Turbo Pascalu, střední jsem strávil programováním PLC automatů a budováním znalostí C++. Takže furt tenduju k tomu céčku. A teď jsem odhalil Unity a začal strkat nos do C#, což je syntakticky podobný Javě a jen to potvrzuje mou domněnku, že nakonec je jedno, jak složitý systém vytvoříš, protože veškerá syntax je redukovatelná na hrdelní souhlásky (vždyť jsem sám schopný se dorozumívat s lidmi jen pomocí jerů!) a navíc je třeba, aby lidi uměli kódovat, protože bez toho budoucnost nevybudujeme. Takže to chceš co nejjednodušší, s minimem rozdílů mezi jednotlivými jazyky (většině programátorů je kompiler ukradenej a dneska se i skriptaři, jako já, nazývají programátory, tak co…) a v ideálním případě chceš tlačit framework, ne samotný jazyk. A ejhle.

Takže si chci hrát s Unity. Všechno ostatní je už jedno. A protože Unity je kromě jiného i o vývoji her, tak jsem se rozhodl začít jednoduše podle tutoriálu pečlivě zvoleného entry levelu: naprogramuju si závod autíček. A pak postoupím dál.

hard_Game_list.png

Jako původně jsem si říkal, že bych chtěl něco jako Commander Keen, Tetris, Ping Pong…ale tak jako nebudu si komplikovat život, že.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s